Acid Acetilsalicilic 500 mg x 20 cp Biofarm


  • Acid Acetilsalicilic 500 mg x 20 cp Biofarm
  • 2,00 LEI

    Pretul contine TVA

S.C. ETERO PHARM S.R.L. nu poate garanta disponibilitatea in stoc a tuturor produselor prezentate in site.
Oferta produselor afisate este valabila in limita stocului disponibil.

Acid Acetilsalicilic 500 mg x 20 cp Biofarm

Acid Acetilsalicilic Biofarm 500 mg, comprimate

Acest medicament este utilizat pentru combaterea durerilor de intensitate slabă sau moderată (dureri de cap, nevralgii, dureri musculare, dureri reumatice articulare şi periarticulare, dureri de dinţi, dureri menstruale), combaterea febrei, fenomenelor inflamatorii în reumatismul poliarticular acut şi atenuarea inflamaţiilor articulare în poliartrita reumatoidă.

Ingrediente Acid Acetilsalicilic Biofarm : - Substanţa activă este acid acetilsalicilic. Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 500 mg.

Dozaj Acid Acetilsalicilic Biofarm: Comprimatele se înghit întregi, cu o cantitate suficientă de apă, de preferinţă după mese.
Adulţi
Pentru efectul analgezic si antipiretic se administrează 500 mg acid acetilsalicilic (un comprimat Acid Acetilsalicilic Biofarm 500 mg), repetând în functie de necesităţi la intervale de minim 4 ore.
Pentru efectul antiinflamator se administrează 3 - 4 g acid acetilsalicilic (6 – 8 comprimate Acid Acetilsalicilic Biofarm 500 mg) pe zi, în administrare fracţionată, la intervale de 6 ore.
Copii cu vârsta cuprinsă între 6 şi 12 ani

Administrarea pentru efectele analgezice şi antipiretice din cadrul afecţiunilor virale se face la recomandarea medicului şi sub stricta lui supraveghere.
Copii cu vârsta peste 12 ani
Pentru efectul antiinflamator în reumatismul poliarticular acut se administrează 85 - 100 mg acid acetilsalicilic/kg şi zi (fără a depăşi 3 g pe zi), fracţionat, la intervale de 4 - 6 ore, timp de 20 - 30 zile; în continuare, se administrează 2/3 din doza de atac 10 - 20 zile, apoi 1/2 – 1/3 alte 30 - 40 zile.

Ambalaj, prezentare: Cutie cu 2 blistere din PVC/Al a câte 10 comprimate.

Spune-ţi opinia

Notă: Codul HTML este citit ca şi text!
    Rău           Bun

Produse din aceeasi categorie

Proenzi ArtroStop Comfort x 60 tb
Ampicilina 1 g x 100 pulb. pt. sol. inj.
Betadine Ovule Vaginale
No-spa 40 mg x 24 cp.
Strepsils Plus x 24 cp
Rowachol x 30 cps

Rowachol x 30 cps

15,00 LEI

Etichete: Acid, Acetilsalicilic, 500, Biofarm, Acid Acetilsalicilic 500 mg x 20 cp Biofarm, Biofarm

CELE MAI POPULARE PRODUSE

Caffetin Cold Max x 10 plicuri
Paracetamol 500mg x 20 cpr, Polisano
Apuretin x 30 cps

Apuretin x 30 cps

23,00 LEI

Apidermin Lux

Apidermin Lux

12,00 LEI

Bitter Suedez BANO x 100 ml
Top