Humex Raceala si Gripa x 12 comprimate + capsule


  • Humex Raceala si Gripa x 12 comprimate + capsule
  • 18,00 LEI

    Pretul contine TVA

S.C. ETERO PHARM S.R.L. nu poate garanta disponibilitatea in stoc a tuturor produselor prezentate in site.
Oferta produselor afisate este valabila in limita stocului disponibil.

Humex Raceala si Gripa x 12 comprimate + capsule

 Indicatii:

Tratamentul starilor gripale insotite de cefalee si/sau febra si de senzatia de 'nas infundat'.

Contraindicatii:

Risc de glaucom cu unghi inchis, HTA severa, insuficienta hepatica.

Precautii:

sportivii trebuie sa tina cont ca pseudoefedrina poate induce o reactie pozitiva a testelor antidoping.

Administrare:

Durata maxima este de 4 zile.

Se va respecta un interval intre prize de cel putin 4 ore.

Doza recomandata:

Un comprimat alb de zi dimineata si o capsula albastra seara inainte de culcare.

Daca este nevoie se mai pot lua comprimate albe la pranz si seara, dar nu trebuie sa se depaseasca 3 comprimate albe si o capsula albastra pe zi.

Compozitie:

1 comprimat de zi contine: paracetamol 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 60 mg si exc.

1 comprimat de seara contine: paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramina 4 mg si exc.

Ambalaj, prezentare : Cutie cu 1 blister cu 16 comprimate

 

Spune-ţi opinia

Notă: Codul HTML este citit ca şi text!
    Rău           Bun

Produse din aceeasi categorie

Solpadeine comprimate
Antinevralgic P x 20 cp.
Rowachol x 30 cps

Rowachol x 30 cps

15,00 LEI

Parasinus

Parasinus

8,89 LEI

Nitrofurantoina Arena 100mg x 20cp
Ibusinus Raceala si Gripa
Grintuss - sirop adulti 210 gr.
ACC 200, capsule

ACC 200, capsule

15,00 LEI

Etichete: Humex, Raceala, Gripa, comprimate, capsule, Humex Raceala si Gripa x 12 comprimate + capsule, Urgo

CELE MAI POPULARE PRODUSE

Caffetin Cold Max x 10 plicuri
Paracetamol 500mg x 20 cpr, Polisano
Apuretin x 30 cps

Apuretin x 30 cps

23,00 LEI

Apidermin Lux

Apidermin Lux

12,00 LEI

Bitter Suedez BANO x 100 ml
Top