Bioflu Junior Sirop x 100 ml


  • Bioflu Junior Sirop x 100 ml
  • 12,00 LEI

    Pretul contine TVA

S.C. ETERO PHARM S.R.L. nu poate garanta disponibilitatea in stoc a tuturor produselor prezentate in site.
Oferta produselor afisate este valabila in limita stocului disponibil.

Bioflu Junior Sirop x 100 ml

Bioflu sirop este o combinaţie de medicamente utilizate pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive şi febrei asociate tulburărilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronşite).

Ingrediente:

Substanţele active sunt paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrină şi bromhidrat de dextrometorfan sub formă de bromhidrat de dextrometorfan anhidru. 5 ml sirop conţin paracetamol 160 mg, bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg şi clorhidrat de pseudoefedrină 15 mg.
- Celelalte componente sunt: polietilenglicol 400, glicerol, povidonă K30, zahăr, benzoat de sodiu, acid citric monohidrat, citrat de sodiu dihidrat, acesulfam de potasiu, aromă de portocale, aromă de cireşe, galben amurg FCF (E 110), apă purificată.

Dozaj :

Bioflu sirop este recomandat pentru copii până la vârsta de 12 ani.
Copii cu vârsta între 6 şi 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depăşi doza totală de 40 ml în 24 ore).
Nu se recomandă utilizarea Bioflu sirop la copiii cu vârsta mai mică de 6 ani.
Durata tratamentului trebuie să fie scurtă (maxim 5 zile).

Ambalaj, prezentare:  Cutie cu un flacon din sticlă a 100 ml sirop, prevăzut cu măsură dozatoare gradată de la 2,5 la 20 ml.

Spune-ţi opinia

Notă: Codul HTML este citit ca şi text!
    Rău           Bun

Produse din aceeasi categorie

MeliLax Pediatric

MeliLax Pediatric

29,00 LEI

ACC Junior 20 mg/ml
Nasic spray nazal pentru copii
Sedepril Sirop x 150 ml
Mucosolvan Junior sirop 15mg/5ml
Carmol Junior capsule moi x 10 cps.
Alinan Vitamina C Baby Solutie x 20 ml
Femibion Sarcina Sanatoasa 1

Etichete: Bioflu, Junior, Sirop, 100, Bioflu Junior Sirop x 100 ml, Biofarm

CELE MAI POPULARE PRODUSE

Caffetin Cold Max x 10 plicuri
Paracetamol 500mg x 20 cpr, Polisano
Apidermin Lux

Apidermin Lux

12,00 LEI

Apuretin x 30 cps

Apuretin x 30 cps

23,00 LEI

Bitter Suedez BANO x 100 ml
Top